A.D A.D

A.D

2011 Aralık ayında bir gece lavaboya çıktığımda, idrarımdan çok az miktarda gelen kanla çok korktum, hemen en yakın olan ilk yardım (Taksim) hastanesine gittim. Burada yapılan tetkikler sonucu bana böbreklerimde taş olduğu ama daha kapsamlı araştırmalar için başka bir hastaneye gitmem söylendi. Bunun üzerine Haydarpaşa Numune Hastanesine müracaat ederek tetkiklerimi başlattım. Çıkan ilk sonuçta böbrek ve mesane arası kanalda bir tarafında daralma, bir tarafında genişleme olduğu söylendi ve hastaneye yatırıp stent takıldı. Bir hafta sonra stent çıkarıldı, ultrason ve filmlerden sonra acı gerçekle yüzleştim. Mesanede kötü huylu tümör olduğu ve hemen ameliyatla mesanemin alınıp yerine torba uygulaması yapılması gerektiği söylendi ve bana bir hafta sonra gün verildi. Dünyalar başıma yıkılmış ne yapacağımı bilmeksizin hastaneden ayrılmışım.

Daha sonra eş dost sayesinde Can Öbek Hocamla tanıştım ve iki seçenek sunduğu tedavi olanağı olan BCG'yi seçtim, ameliyat olmayı seçmedim, büyük bir risk aldım. BCG'ye başladım, ilk altı seans tedavi olumlu geçti ama son üç tedavide kaslara kadar ilerleyen tümörde sonuç kötüye gidiyor, bir an önce ameliyat olmam gerekiyordu. Önümde iki seçenek vardı: bu seçeneklerden biri hayatıma çok iyi şekilde yaşamamı sağlayacak olan bağırsaktan yapılacak olan mesane idi (Bir diğeri ise dışarıda torba taşımamı gerektirecek yöntem idi). Ben de riskli ve zor olan ama hayatıma çok çok iyi devam edeceğim bağırsaktan yapılan ve 8 saat süren bu ameliyatı seçtim. Ameliyat sonrası 1 hafta hastanede yattım. Ve taburcu oldum. Aradan iki buçuk üç sene geçti. Allahıma şükür hocam Can Öbek sayesinde çok çok iyiyim. Dört saatte bir tuvaletimi yapıyorum ve hiçbir şekilde idrarda kaçırma olmuyor şükür sağlıklı bir şekilde hayatıma devam ediyorum.

Size minnettarım Can Öbek Hocam.

A.D


DİĞER YORUMLAR
Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta
Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta

MERHABA, 2009 yılı mart ayında idrarımdan kan g...

devamını oku
H. Üstügen H. Üstügen
H. Üstügen

Ben 1944 doğumluyum.64 yaşıma kadar hiçbir sağlı...

devamını oku
C.TÜRKGÜCÜ C.TÜRKGÜCÜ
C.TÜRKGÜCÜ

Kasa geçmiş mesane kanseri tanısı konulduktan sonr...

devamını oku
İ.Aşık İ.Aşık
İ.Aşık

Ismail Aşık: Kasım /2014 te mesane kanseri olduğum...

devamını oku