Ö.İ Ö.İ

Ö.İ

Mesane Kanseri hastası iken,Sn.Prof.Dr.Can Öbek'in ameliyatı sayesinde sağlığına kavuşmuş olan 77 yaşında bir kimseyim.Daha önceleri de kalbimdeki üç damara Sten takılmış; sesimin kısılmasına sebep olan büyük bir guatr ameliyatı geçirmiş ve iki defa da prostat ameliyatı olmuş bulunan birisiyim.Bu sebeplerle vücudum birhayli sarsılmış olmasına rağmen hayatımdan memnun olarak yaşıyorum.
Başta,hayatı veren ve ölümü de yaratacak olan Rabbim'e, sonra da gerçekten mesleğinde ehil ve kalpleri merhamet dolu hekimlerime şükranlarımı sunuyorum.

Bu arzuhalimi yazmamdaki sebep ise:

Mesane kanseri teşhisinden sonra kemoterapi tedavisine yönlendiren ve ameliyatımı yapan Sayın Prof.Dr.Ürolog Can Öbek'in benim durumumda olup da "mesanesi alınarak,idrar kanallarının bir ucunun barsaktan yapılan bir idrar deposuna bağlanıp, deponun diğer ucunun da karın cildinde açılan bir deliğe bağlanması ve buna cilde yapıştırılan bir adaptör  ve plastik torba  takılarak boşaltma ihtiyacının  karşılanması" şeklindeki ameliyatı onlara tavsiye ve icra etmesine rıza gösterip,sonraki hayatlarında rahat olmalarını sağlamak için örnek olmaktır.

Zira ben,07-Temmuz-2013 tarihinden beri bu şekilde yaşıyorum ve hayatımdan memnunum.Her güzel neticenin bir bedeli vardır.Bunu tercih etmeyerek,  kanser gibi bir hastalığın tedavi ve sıkıntılarına katlanmak,daha büyük bir bedel ödemeyi göze almaktır.Halbuki benim durumum her türlü hayati faaliyetin yapılmasına bir engel teşkil etmiyor.     Her gün yemek yemek nasıl ki insana bıkkınlık vermiyor? Öyle de her gün cilde bağlı malzemeyi değiştirmek için ayrılacak 10 dakikalık bir Zaman ve iş de alışkanlık haline geliyor, bıkkınlık vermiyor.İnsanlarla ilişkilerimi her türlü alışkanlıklarımı eskisi gibi devam ettiriyorum.Kendimi çevremden dışlanmış hissetmiyorum.
İhtiyaç duyanlar benimle temasa geçebilirler,her türlü soruyu sorabilirler.Kimliğimi muhterem hocam Prof.Dr.Can Öbek'ten alabilirler.

DİĞER YORUMLAR
Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta
Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta

MERHABA, 2009 yılı mart ayında idrarımdan kan g...

devamını oku
A.D A.D
A.D

2011 Aralık ayında bir gece lavaboya çıktığımda, i...

devamını oku
H. Üstügen H. Üstügen
H. Üstügen

Ben 1944 doğumluyum.64 yaşıma kadar hiçbir sağlı...

devamını oku
C.TÜRKGÜCÜ C.TÜRKGÜCÜ
C.TÜRKGÜCÜ

Kasa geçmiş mesane kanseri tanısı konulduktan sonr...

devamını oku