E.BARUTÇU E.BARUTÇU

E.BARUTÇU

Selam dostlar

Sözlerime başlarken en önemli unsurun doktoruna güvenmek olduğunu söylemek isterim. Benim hastalığım olağan şekilde idrardan kan gelmesiyle başladı. Sn. Prof. Can Öbek ilk etapta endoskopik yoldan mesane içini temizledi. Operasyon sırasında adele içinde oluşmuş başka kanserli hücreleri tespit edip oğluma mesanenin alınması gerektiğini söylemiş.

Kendisiyle konuştuğumuzda ağır bir ameliyat olduğunu ve iki seçenek olduğunu birisinin vücut içinde suni mesane yapmak diğerininse vücut dışına torba monte etmek olduğunu söyledi. Biz kendisine olan güvenimizi belirterek hangi sistemin daha iyi olduğunu bilmediğimizi dolayısıyla kararı kendisine bıraktığımızı bildirdik.

Sayın hocam ameliyat sırasında dışarıda depolama sisteminin daha uygun olduğuna karar verip öyle yapmış.

Ameliyattan bu güne 2 seneyi aşkın bir zaman geçti. Cerrah Paşa hastahanesinin kısıtlı şartlarına rağmen sorunsuz ve rahat bir ameliyat geçirdim. Artık mesanemin yerine değişebilen plastik torbalı bir sistemle yaşıyorum.

Sayın Prof. Can Öbek'in ameliyat sonrası kontrolleri ile son derece sağlıklı günler geçirmekteyim.

Ameliyat lafı ve sonrası için başta anlatılan, korkutucu gelen olayların 3 - 4 ay içinde benimsenip rutin hayata geçildiğini kendim yaşayarak görmüş bulunuyorum. Benzer hasta dostlarıma çekinmeden ameliyat olmalarını tavsiye ederim.

Sn.Prof. Can Öbek'in ameliyat öncesi ve sonrası için öngördüğü her şey aynen tezahür ettiği için hiçbir sürprizle karşılaşmadan normal hayatıma devam etmekteyim. Bu vesile ile kendisine tekrar teşekkür ve minnetlerimi arz ederim.

Erdem Barutçu

Mumcular mah. Atatürk cad. 162/A

Bodrum M U Ğ L A

0542 760 86 58

DİĞER YORUMLAR
Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta
Genç yaşta ameliyat olan, 6 yıldır yaşam kalitesi mükemmel erkek hasta

MERHABA, 2009 yılı mart ayında idrarımdan kan g...

devamını oku
A.D A.D
A.D

2011 Aralık ayında bir gece lavaboya çıktığımda, i...

devamını oku
H. Üstügen H. Üstügen
H. Üstügen

Ben 1944 doğumluyum.64 yaşıma kadar hiçbir sağlı...

devamını oku
C.TÜRKGÜCÜ C.TÜRKGÜCÜ
C.TÜRKGÜCÜ

Kasa geçmiş mesane kanseri tanısı konulduktan sonr...

devamını oku