Ta düşük grade hastalığı olan bir hasta Ta düşük grade hastalığı olan bir hasta

Ta düşük grade hastalığı olan bir hasta

2010 yılında idrarımı yaparken hafif bir yanma oldu ve son damlasında kan geldi.Böylelikle olaylar gelişmeye başladı .
İlk önce bayağı bir tedirgin oldum arasıra taş düşürdüğümden dolayı acabamı dedim kendi kendime.
Daha sonra uzun bir müddet yaklaşık bir yıl boyunca böyle bir şey olmadı.İkinci yıl 2012 yine aynı şekilde idrarda bir kan damlası oldu.
Yaklaşık üç ay herhangi bir belirti olmadı üçüncü ayın sonunda idrarımdan bu sefer kan pıhtısı geldi,bunun üzerine Devlet hastanesine başvurdum.
Benden ultrason istendi. İstenilen ultrasonu çektirdim sonuç sistoskopi önerildi yazıyordu.Benden ultrason isteyen Hekime tekrar başvurdum ve sistoskopiyi yapmaya karar verdi.
Hiçbir  aneztezi şekli (Lokal ,Genel )uygulanmadan acılar içerisinde sistoskopi yapıldı.
Sonuç 2.5 cm Mesane Tümörü denildi ameliyat olmam gerektiği Mesanemin üç ay süre ile ilaç tedavisi uygulanacağı söylendi.
Ve büyük bir hayal kırıklığı moral çöküntüsü içerisinde evime geldim.
Artık bir kanser hastasıydım olabilecekleri düşünmeye başladım Ameliyatlar kemoterapiler radyoterapiler artık aklıma ne geliyorsa.
Bu ameliyatı olmam şart idi ve kendime iyi bir üroonkolog bulmam lazım idi ve bir başka Prof.Doktorun yönlendirmesi ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalından
İşinin uzmanı mütevazi saygıdeğer Sayın Can ÖBEK ile tanışma fırsatı buldum Eylül 2012
Hastalığımın belirtilerini Yapılan işlemleri anlattım ultrason görüntüsünü gösterdim,kendileride bana , Açık ve net bir şekilde bu tümörün ameliyatla alınabilineceğini anlattılar.
Ameliyat olmaya karar verdim.Benden mesane odaklı Mr istedi.10.10.2012 Tarihinde Tur-t  denilen ameliyat  Sayın Can ÖBEK  tarafından yapıldı.
Tümör alındı Ameliyatttan sonra, kendileri tümörün yüzeyel olduğunu kötünün iyisi olduğunu söyledi ve patoloji sonucuna göre gürüşelim dedi.
Bir hafta sonra pataloji sonucunu aldım.Söylemiş olduğu gibi yanılmamış idi. Sayın Can ÖBEK  ( Evre Ta Histolojik grade düşük. Kötünün İyisi.)
Üç ay sonra 2013 Ocak Sistoskopi kontrolu istedi bir şey çıkmaz ise 9 ay sonra yapılacağını söyledi.
9 ay sonra 2013 Eylül  tekrar kontrol yapıldı yine bir şey çıkmadı.
Ama bu arada, kontrollerde altını çizerekden yazıyorum KESİNLİKLE SİGARA içmemem gerektiğini söyledi Bir yıl sonraya tekrar sistoskopi kontrolu istedi.
2014 Kasım sistoskopi yapıldı  tekrar nüksetmiş olan tümör  alındı.Ameliyattan sonra tek doz Epirubicin yapıldı.Üç ay sonra kontrol de tekrar bir nüks oldu  yine tümör alındı.
Bu iki aşamada Sayın Can ÖBEK işlerinin yoğunluğu sebebi ile bulunamadı. 3 ay sonraya kontrol randevüsü verildi.
Bu arada Sayın Can ÖBEK randevü alarak  görüşme fırsatı buldum ve bana İlaç tedavisine başlanacağını haftada bir kez olmak üzere altı hafta tedavi olacağımı anlattı.
Ben ilaç tedavisini istemedim. Daha önce yapılan Epirubicin den sonraki yan etkilerini düşününce istemedim.
Eğerki tekrar nüks ederse mutlaka ilaç tedavisi yapılmalı dedi.
2015 Mayıs ayında tekrar sistoskopi kontrolune geldim Bu sefer Sayın Can ÖBEK tarafından yapıldı sonuç bir şey çıkmadı.
Dokuz ay sonra kontrol dendi.İlaç tedavisine başlanmadı. 2016 ocak ayına randevü verildi.
Bu arada Saygıdeğer Doktorum Can ÖBEK  Cerrahpaşa tıp fakültesinden ayrılmış kendi adıma kendisine tedavi olan hastaların adına çok üzüldüm.
Kendisinin Acıbadem Taksim hastanesinde hastalarına hizmet vermekte olduğunu öğrendim.İmkanınız var ise tedavinize Kesinlikle Can ÖBEK ile devam etmenizi öneririm.
2016 ocak ayında da Aynı şekilde Cerrahpaşa tıp fakütesinde kontrolümü oldum bir şey çıkmadı 1 yıl sonraya kontrol dendi. Artık yine nüks edermi etmezmi ? işareti ile hayata devam etmekteyim.
Bu hastalıktan muzdarip olanlara geçmiş olsun.

DİĞER YORUMLAR
36 yaş erkek, mesanesindeki tümörün endoskpik olarak kazındığı, daha sonar mesane içine ilaç (Mitomycin C) alan ve daha sonraki kontrollerde nüksü olmayan bir hasta: 36 yaş erkek, mesanesindeki tümörün endoskpik olarak kazındığı, daha sonar mesane içine ilaç (Mitomycin C) alan ve daha sonraki kontrollerde nüksü olmayan bir hasta:
36 yaş erkek, mesanesindeki tümörün endoskpik olarak kazındığı, daha sonar mesane içine ilaç (Mitomycin C) alan ve daha sonraki kontrollerde nüksü olmayan bir hasta:

Mesanesindeki tümörün endoskpik olarak kazındığı, ...

devamını oku
Ü. Can, Bayan, Ta düşük grade Ü. Can, Bayan, Ta düşük grade
Ü. Can, Bayan, Ta düşük grade

Değerli Hocamız Can Öbek'i, uzun süren bir araştır...

devamını oku
Rıza Orhan Korateş Rıza Orhan Korateş
Rıza Orhan Korateş

On yıl kadar önce bir sabah idrarımı yaparken idra...

devamını oku
Ta, düşük dereceli tümörlü erkek hasta Ta, düşük dereceli tümörlü erkek hasta
Ta, düşük dereceli tümörlü erkek hasta

Prostat Hastalığı İle İlgili Belirli Hastanelere B...

devamını oku